Życzenia z okazji Nowego Roku 2021

Z okazji Nowego Roku życzymy Wam tego czego życzymy naszym dzieciom na co dzień, czyli:
– Radości z każdego dnia. Staramy się aby dzieci w naszym projekcie były przede wszystkim szczęśliwe. Założyliśmy więc już na samym początku, że nasza grupa nie będzie przekraczała 16 dzieci. Mała grupa pozwala na to aby panie nauczycielki miały czas na indywidualne rozmowy z każdym wychowankiem, na czytanie, na wspólne zabawy lub wykonywanie prac rękodzielniczych.
– Spokoju. Nasza baza w Lasku północnym otoczona jest lasem a nasze dzieci codziennie wychodzą na wędrówki. Zimą spacery są krótsze ale latem potrafimy spędzić więcej czasu na zewnątrz niż w pomieszczeniu. Zauważamy, że daje im to mnóstwo radości i spokoju, znika rozdrażnienie, dzieci są skoncentrowane, śpią spokojnie i mają lepszą koordynację ruchową.
– Zdrowia. Chyba tak jak każdy rodzic, chcemy aby nasze dzieci nie chorowały. Drugie śniadanie Dziczki przynoszą z domu. Nasi rodzice starają się aby w kanapnikach pojawiały się nie tylko kanapki ale również owoce i warzywa. Raz w tygodniu odwiedzamy naszą działkę ogrodniczą gdzie sadzimy, siejemy, zrywamy i co najważniejsze kosztujemy dary naszej ziemi. Dzieci spędzające sporo czasu na zewnątrz, nawet w trudnych warunkach pogodowych są bardziej odporne i chorują mniej niż dzieci z tradycyjnych przedszkoli.
– Aktywności fizycznej. Raz w tygodniu organizujemy dzień rowerkowy podczas którego nasza wyprawa do lasu jest na rowerach. Jeżeli jest śnieg to idziemy na sanki. Od nowego roku planujemy też wprowadzić regularne zajęcia sportowe na hali lekkoatletycznej.
– Więcej chwil z bliskimi. Może to być np. śpiewanie piosenek, wspólna zabawa lub majsterkowanie. Nasze Dziczki, co tydzień uczą się nowej piosenki którą później śpiewają w domach z rodzicami. Aby nie promować konsumpcjonizmu staramy się wykononywać wiele rzeczy samodzielnie. W tym roku dzieci tworzyły ozdoby świąteczne a rodzice zmajsterkowali większość prezentów.
– Zdobywania wiedzy. W naszym projekcie realizujemy podstawy programu wychowania przedszkolnego tak jak w kazdym przedszkolu systemowym. Często stosujemy się do zasady: nauka przez zabawę, czy to na lekcji angielskiego czy podczas prac ogrodniczych.
Tego wszystkiego serdecznie Wam życzymy a rodziców, chętnych do dalszego zapoznania się z naszym projektem, zapraszamy do kontaktu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *